Jak powszechnie wiadomo, burmistrz Crane’s Landing, Benjamin Addams, został zamordowany trzy dni temu. Tyle właśnie dni musiało upłynąć, by wedle obyczaju pochować go w rodzinnym grobowcu.
Jednak pragmatyczna ludność miasteczka – ku utrapieniu pastora Gunn’a -nie zamierzała czekać. Na ten sam dzień ogłoszono już początek wyborów na stanowisko po zmarłym. Podobnie jak i huczną stypę, którą uświetnią dwa koncerty: zagrają nam chłopaki z „Jake, Ray & The Kid” oraz „Bad Country Boys”; jakby się nie patrzeć wdowa po panu Benjaminie podchodzi z Nowego Orleanu, a tam,. jak wiemy mawia się, że pogrzeb to dopiero początek. A wszystko to w piątek, 28-go sierpnia, o godzinie 22:00 będzie się dziać wiele. Nie powinno Was tam zabraknąć.

Zwłaszcza, że godzinę wcześniej wyruszy pociąg, którym będzie można bezpośrednio przyjechać do miasteczka…

Kawa na ławę, czyli jak będzie wyglądało preludium:

O godzinie 21:00 dla chętnych zaplanowany jest event pod tytułem „Podróż pociągiem do Crane’s Landing”. Jedno z pomieszczeń zostanie „ucharakteryzowane” na wagon kolejowy. Sama przejażdżka może być dużo bardziej pasjonująca, niż się powszechnie wydaje.

O godzinie 22:00 pożegnamy ś.p. Benjamina Addamsa. Każdy mieszkaniec oraz przyjezdny będzie mógł wziąć udział w ceremonii pogrzebowej, uczestnicząc w złożeniu ciała, tego niezwykle zasłużonego człowieka, w rodowym grobowcu. Ktoś już zażartował, że pan Addams już czeka w trumnie i nie może się doczekać kiedy dołączy do zmarłych krewnych, ale to pewnie specyficzne poczucie humoru jego krewnych…

Zaraz po tym nastąpią pierwsze przemowy naszych kandydatów na burmistrza: panny Katheriny Barker, znanej sufrarzystki i bojowniczki o prawa kobiet, oraz pana Wiliama Candy’ego, krewnego Addamsów oraz zarządcą tutejszej plantacji. Ponoć ktoś przygotował kosz sałaty, aby móc obrzucać polityków, gdyby Ci przemawiali zbyt nudno. Pewnie dlatego zapowiada się taki tłum podczas wieczornego orędzia!

Na koniec możemy spodziewać się dwóch koncertów. Najpierw wystąpi ekipa „Bad Country Boys”, a zaraz po nich chłopcy z „Jake, Ray & The Kid”. Gratka dla każdego fana country!

Widzimy się już w piątek na Dixie Land!

Prolog do larpa