Serdecznie zapraszamy was na dwugodzinną prelekcję dotyczącą historii oraz realiów wojny Secesyjnej. Poprowadzi ją Bogusław Sroka, znany jako Rogaty Szczur.

Ten pasjonat rekonstrukcji (żołnierz 14 Louisiańskiego z wyboru, z pochodzenia Yankee), opowie nam o uzbrojeniu piechura tamtego okresu, o jego broni – karabinie czarnoprochowym, mundurze, musztrze oraz o oddziałach piechocie pomagających. Przewidziana jest również prezentacja kilku karabinów! Możecie spodziewać się również obszernego omówienia innej broni tamtych czasów.

Oczywiście to nie koniec! Jako, że wojna to nie sama broń, ale przede wszystkim ludzie, będziecie mieli okazje zapoznać się z życiem i zwyczajami żołnierzy tamtego okresu. Przedstawimy oryginalne żarty, prosto z epoki Wojny Secesyjnej. Jakby się okazało, że od tych żartów zrobiło się sucho to nastąpi prezentacja hitu tamtych czasów, czyli sucharów! Ale nie byle jakich, bo specjalnych żołnierskich hardtacków. Będzie nawet degustacja.

Na koniec historia: będziecie mieli okazję dowiedzieć się więcej o przyczynach wybuchu Wojny Secesyjnej i wgłębić się w historię takich osób jak Stonewall Jackson, JEB Stuart, Nathan Bedford Forrest czy Robert E. Lee, poruszymy również temat legendarnego Ku Klux Klanu oraz oddziałów Indian.

Long Live Dixie! Prelekcja odbędzie się w piątek, o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy!

Poznaj oblicze wojny!