Ponieważ naszym konwentem interesują się zarówno fani broni kapiszonowej, jak i osoby, którym podoba się pomysł użycia na grze nerfgun’ów, postanowiliśmy zawrzeć pewien mechaniczny kompromis.

Oficjalnie możemy ogłosić, że „kapiszonowce” będą akceptowanym rekwizytem na naszym larpie. W trakcie rozgrywki reprezentują broń czarnoprochową, spopularyzowaną na terenie Stanów Zjednoczonych przede wszystkim za sprawą technomanty Samuela Colta. Jego rewolwer był przełomem w przemyśle zbrojeniowym, a konstrukcja na tyle prosta, że trafił on szybko do masowej produkcji. Jest on wyjątkowo popularną bronią – od wschodu aż po zachód Ameryki. Poza rewolwerami posługuje się również innymi rodzajami broni palnej, takimi jak strzelby Winchester czy pistolety Derringer.

Wyrzutnie typu nerf będą zaś odzwierciedlały rodzaj prototypowej broni. Znajduje się ona w trakcie opracowywania przez bardzo wąskie grono magów z prądu Maszyny. Chociaż może ich używać przeciętny zjadacz chleba, technologia produkcji wciąż jest okryta tajemnicą. Zwłaszcza, że mimo ich względnej zawodności, siła ognia, jaką dają, jest całkiem imponująca. Kto wie? Może niegdyś staną się wyjątkowo popularne?

Szczegółowe różnice między obiema kategoriami broni będą w najbliższych dniach dopracowywane, tak, abyśmy jak najszybciej mogli Wam przedstawić spójną mechanikę. Zapraszamy Was do dyskusji. Robimy ten konwent dla Was!

Kapiszony czy nerfy?